מייסדים ומורים

מייסדים

אהוד חדד (דאן 5)

אהוד חדד קראטה

אהוד חדד נולד בשנת 1951 בעיר תל אביב. בשנת 1983, בגיל 32, כשלושה חודשים לפני שבנו הבכור ברק נולד, החל להתאמן במועדון הקראטה "סאן שין קאן" בשיטת שיטו ריו, אצל המורים יוסי שכנוביץ ואיציק פלורנטין. אהוד התמיד להגיע לאימונים חמישה ימים בשבוע, שני אימונים בכל ערב.

לאחר כ- 5 שנים, ירדו מוריו מהארץ ו"סאן שין קאן" נותר ללא סנסאי. הדוג'ו נוהל באופן זמני על ידי צוות התלמידים הבכירים עד אשר הוחלט שאהוד ילמד באופן קבוע יחד עם מורה נוסף. במרוצת הימים המשיך אהוד ללמד לבדו. כשנה מאוחר יותר, הוסמך לסנסאי ע"י ראש אגודת "סאן שין קאן" העולמית.

בשנת 1996, ייסד סנסאי אהוד, יחד עם סנסאי צביקה מרגונינסקי, את מועדון הקראטה "קי מה קאן", אשר מתפקד עד היום.

צביקה מרגונינסקי (דאן 8)

צביקה מרגונינסקי קראטה

צביקה מרגונינסקי נולד בשנת 1974 בעיר תל אביב. כשהיה בן 9, בשנת 1983, החל להתאמן במועדון הקראטה "סאן שין קאן" בשיטת שיטו ריו, אצל המורים יוסי שכנוביץ ואיציק פלורנטין.

צביקה התגלה כתלמיד קראטה מבריק וכנער מוכשר במיוחד בתחום. הוא התמיד להגיע לאימונים חמישה ימים בשבוע, שני אימונים בכל ערב.

בשנת 1988, בגיל 14, קיבל את דרגת הדאן הראשונה שלו ע"י ראש אגודת "סאן שין קאן" העולמית.

לאחר מספר שנים עזבו מוריו של צביקה את ישראל והדוג'ו נותר ללא סנסאי. הוחלט שצוות התלמידים הבכירים בדוג'ו ינהלו סבב הוראה שבועי. ואכן כך היה למשך תקופה, כאשר צביקה הצעיר לוקח חלק בהוראה.

בשנת 1996 ייסד צביקה, יחד עם אהוד חדד, את מועדון הקראטה "קי מה קאן", שמתפקד גם בימים אלו. באותה השנה פתח גם את מרפאת Eden's Touch, לטיפול ברפואה טבעית. במשך השנים, התפתח והתקדם צביקה באמנויות לחימה שונות, כגון: אייקידו, ג'ודו, ג'ו ג'יטסו ברזילאי, קפואירה ואיאיידו, ובשנת 2012 סיים קורס מאמני MMA במכון וינגייט. את הדגמת הסיום של הקורס תוכלו לראות בעמוד וידאו או ב- youtube.

מורים

ברק חדד (דאן 4)

ברק חדד קראטה

ברק חדד נולד בשנת 1983 בעיר תל אביב. ברק הגיע לראשונה למועדון הקראטה "סאן שין קאן" בעקבות אביו, סנסאי אהוד חדד, כשהיה בן 4 בלבד. הוא היה ילד יחיד בחברת מבוגרים.

בשנת 1996, נפתח מועדון הקראטה "קי מה קאן" ע"י סנסאי אהוד חדד וסנסאי צביקה מרגונינסקי, וברק שהיה נער צעיר וכבר שלט בידע רב, המשיך להתאמן ברצינות רבה ובהתמדה. לא איחר הזמן, וברק השתלב בהוראה בדוג'ו, ובשנת 1999 נבחן ע"י ראש אגודת "סאן שין קאן" העולמית לדרגת דאן 1 ועבר בהצלחה רבה.

בשנים 2005-2006 הוסמך להוראת קראטה מטעם מכון וינגייט, תחת הדרכתו של סנסאי יהודה פנטנוביץ ז"ל. בשנים הבאות למד וסיים לימודי רפואה סינית והוסמך כמטפל (LicAc). בהמשך, פתח את מרפאת OCTOPUS Clinic & Movement בה הוא מטפל עד ימים אלה.

כיום, סנסאי ברק חדד מלמד יחד עם אחיו במועדון הקראטה "קי מה קאן", מרצה אורח, מדי שנה, בקורסי מדריכי אמנויות לחימה בבית הספר למקצועות הספורט ומבצע השתלמויות באמנויות לחימה שונות ובתחומים שונים של תנועה. בשנת 2022 פרסם ברק, עם עמית חדד וטופז לושי קיי, את הספר Fall-Related Injury Minimization המאגד את כל המידע הדרוש למאמנים ומטפלים אודות התמודדות עם נפילות בגיל השלישי.

עמית חדד (דאן 4)

עמית חדד קראטה

עמית חדד נולד בשנת 1988 בעיר תל אביב. הוא התוודע למועדון הקראטה "סאן שין קאן" ע"י אביו, סנסאי אהוד חדד, בגיל 4.

בשנת 1996, נפתח מועדון הקראטה "קי מה קאן" ע"י סנסאי אהוד חדד וסנסאי צביקה מרגונינסקי, ועמית המשיך להתאמן ברצינות רבה. כבר בתור נער צעיר, סייע בהוראה בדוג'ו, ובשנת 2002 נבחן ע"י ראש אגודת "סאן שין קאן" העולמית לדרגת דאן 1 ועבר בהצלחה רבה.

בשנים 2005-2006 הוסמך להוראת קראטה מטעם מכון וינגייט, תחת הדרכתו של סנסאי יהודה פנטנוביץ ז"ל. במסגרת הצבא למד במכון וינגייט שני קורסים העוסקים בהדרכה בחדר כושר ובאימון גופני והוסמך כמדריך אימון גופני צבאי. בשנים הבאות נסע עמית לאוקינאווה לחקור מעט על שורשי הקראטה. כשחזר, למד וסיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון בחינוך גופני ותנועה (BEd), במגמת טיפוח יציבה, ובנוסף, הוסמך כמדריך כושר גופני ובריאות וכמדריך שחייה. לאחר מכן, המשיך עמית ללימודי תואר שני מחקרי בפיזיותרפיה (MScPT) בפקולטה לרפואה שבאוניברסיטת ת"א. במסגרת זו הוא ערך מחקר העוסק בתפקודי שיווי משקל של מתאמני קראטה, אשר פורסם בכתב העת Gait & Posture. כיום הוא עובד על פרויקט דוקטורט (PhD) בחוג לאנטומיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת ת"א. במטרה להרחיב את השכלתו התנועתית, בעשור האחרון מקיים עמית פרויקט אישי הכולל 50 אימונים בכל אמנות לחימה. כמובן שאלה משתלבים יחד עם כך שמתאמן ומלמד בדוג'ו עם אחיו ברק.

לפרנסתו, עובד עמית כמרצה לאנטומיה וקינזיולוגיה במכללת סמינר הקיבוצים, בבית הספר למקצועות הספורט ובמכללה הישראלית לספורט (ICS), וכמדריך דיסקציה בבית הספר לרפואה, אוניברסיטת ת"א. בשנת 2022 פרסם עמית, עם ברק חדד וטופז לושי קיי, את הספר Fall-Related Injury Minimization.

טילדה ברליה (דאן 3)

טילדה ברליה קראטה

ד"ר טילדה ברליה (PhD) נולדה בשנת 1979. במהלך חייה, במקביל להתפתחותה כמדענית וחוקרת בתחום הביולוגיה של התא, בתחום הסרטן ובתחומים נוספים, היא התאמנה בקראטה באדיקות ובהתמדה.

בשנת 2006 הצטרפה טילדה ל"קי מה קאן" ותוך זמן קצר הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהגרעין היציב והנאמן של הדוג'ו. בהמשך, הוסמכה להוראת קראטה מטעם מכון וינגייט, תחת הדרכתם של ד"ר גיא מור ועידן הררי.

בשנת 2015, סייעה באופן מאוד משמעותי להקים ולטפח את קבוצת הילדים הראשונה של "קי מה קאן" ותרמה ליצירת דור של תלמידים בעלי תנועה איכותית ואורח חיים פעיל, בריא ומאוזן.