קראטה – ילדים ונוער

ילדים

כבר בסביבות גיל 7, אמורים ילדים לשלוט בכל מיומנויות היסוד (הליכה, ריצה, קפיצה, טיפוס, זריקה ותפיסה, בעיטה) ולהתחיל ללמוד תנועות ספציפיות יותר, מדויקות יותר ומורכבות יותר. מגיל 7 עד גיל 14 לערך, זוהי תקופה המסתמנת כשלב קריטי בהתפתחותם של הילדים, בה נפתח להם חלון הזדמנויות לרכישת כמה שיותר מיומנויות ויכולות פיזיות שיישארו איתם לכל החיים.

אנו מאמינים כי אמנות הקראטה דו היא הפעילות האולטימטיבית עבור ילדים בשלב זה, זאת משום שהיא כוללת בתוכה את כל מרכיבי הכושר הגופני, מגוון תנועתי עשיר ביותר, הרגלי יציבה, יכולת הגנה עצמית, ביטחון עצמי, משמעת עצמית, התמודדות עם קשיים, יכולות למידה, חינוך לדרך חיים בריאה ומוסרית והרבה כיף באימונים. כל אלה מקנים לילד או לילדה בסיס גופני רחב שיאפשר להם התמודדות מוצלחת בעתיד עם כל סוג של פעילות גופנית, וחוסן נפשי שיאפשר להם כושר עמידה והתמודדות טובה יותר עם החיים עצמם.

נוער

תקופת גיל ההתבגרות היא תקופה של מעבר פיזיולוגי ופסיכולוגי מילדות לבגרות, בה ידוע שמתרחשים שינויים מורפולוגים ניכרים, הן בפן המבני והן בפן התפקודי. בגיל זה עלינו לבחור יחד עם ילדינו מה יהיו הדברים שכדאי שישפיעו עליהם ויעצבו את חייהם כמבוגרים. למידה ותרגול של קראטה דו באופן קבוע עשויים לתרום להתפתחותם התקינה של הנער או הנערה במישור הקוגניטיבי, הרגשי, הגופני והחברתי.

חוג קראטה לילדים ונוער

אצלנו בדוג'ו, במהלך רוב השנים, הילדים התאמנו יחד עם המבוגרים, לא במבנה של חוג קראטה לילדים אלא במבנה של משפחה. במבנה שכזה, הילד או הילדה יכולים להסתכל על גדולים מהם, לקבל דוגמא אישית להתנהגות נאותה, ולספוג ערכים של התמדה ושל שמירה על הבריאות. כשהילד או הילדה נמצאים במסגרת של מבוגרים, הם יכולים, לא רק ללמוד מנסיונם אלא גם לרכוש חברים בעלי יכולות וכישורים שיכולים לעזור להם בהרבה תחומים. כשהילד או הילדה גדלים, הם לא צריכים להיפרד מחבריהם לקבוצה ולעבור מסגרת. גם אחרי שירות צבאי או טיול, תמיד יש להם לאן לחזור, כמו בית שני.

מבנה זה לא מתאים לכל ילד או ילדה ולכן החל מספטמבר 2015, יש לנו גם קבוצות ילדים ונוער לאלה שמעדיפים להתאמן יחד עם קבוצת הגיל השווה של הילד או הילדה.